EstFiti e-poes on müügil palju erinevaid valgubatoone ja võib olla üsna keeruline nende hulgast valida. Aja jooksul valik muutub, aga järgnevalt räägin nendest, mis meil praegu saadaval on.
Esimene batoon, millest rääkida on Warrior Crunch. Võin öelda, et see on mul uus lemmik. Peamiselt selle pärast, et sellel on palju erinevaid maitseid ja minu jaoks on see kindalasti oluline. Ma ei taha iga päev süüa ühte ja sama maitset. Oluline on ka see, et Warrior Crunchil on mitmeid erilisi maitseid, mida teistel batoonidel ei ole. Suurem osa valgubatoone on peamiselt pähkli, šokolaadi või millegi selle laadse maitsetega. Mis tähendab, et need on üsna magusad ja samas üsna sarnased, et tüütavad kiiresti ära, hakkavad isegi vastu ja kohati ma ei tahagi tervet batooni lõpuni süüa. Warrior Crunchil on sellised eripärased maitsed nagu Key Lime Pie, Banoffe Pie, Raspberry Lemon Cheesecake. Mulle endale vist meeldib Key Lime Pie kõige rohkem, aga kuna ma tahan vaheldust, siis see eelistus võib iga päev muutuda.
Warrior Crunch batoonid on kõrge kvaliteedi ja väga heade makrodega. Üks batoon annab 20 g valku, 24 g süsivesikuid ja 11 g rasva, sh küllastunud rasvhapped 6,1g, kokku 239 kcal. Samas vaid 2,3g süsivesikutest tuleb suhkrute arvelt, mis tähendab, et selle batooni söömine ei tekita kiiret veresuhkru tõusu ja langust ning täiskõhutunne. püsib tükk aega. Samuti püsib ka energiatase pikalt stabiilne.
Kindlasti on oluline ka see, et Warrior Crunch on veidi odavama hinnaga kui teised meie tootevalikus olevad valgubatoonid.
Teiseks on meil suur valik Marsi, Snikcersi, M&M, Milky Way ja Bounty batoone. Need kõik on valmistatud Marsi enda poolt, et ehk tegemist on ametlike valgubatooni versioonidega meile kõigile tuntud šokolaadibatoonidest. Ütleme ausalt, minu isiklikud lemmikud need väga ei ole, aga mulle ei meeldi ka Snickersi või Marsi šokolaadibatoonid.
Aga võrdleme nüüd Snickers Hi Protein valgubatooni ja Snickersi šokolaadibatooni makrosid.
Snickers Hi Protein sisaldab 20 g valku, 20 g süsivesikuid, 7,4 g rasva, sh 2,8g küllastunud rasvhappeid 213 kcal.
Snickersi šokolaadibatoon sisaldab 4,3g valku, 30 g süsivesikuid, 11,5 g rasva, sh 4,6g küllastunud rasvhappeid, 243 kcal.
Seega šokolaadibatoon sisaldab palju vähem valku ning rohkem süsivesikuid ja rohkem rasva, kuid kaloraaži mõttes väga suurt erinevust ei olegi. Kui on soov süüa rohkem süsivesikuid ja ei ole soovi kasutada batooni valguallikana, siis võiks ju mõelda, et šokolaadibatoon ei ole palju halvem valik. Aga siin on üks aga Snickers Hi Protein 9,5g, Snickersi šokolaadibatoon 25 g suhkruid. Seega šokolaadibatoonil tuleb peaaegu kogu süsivesikutekogus suhkrute arvelt. Sellise batooni söömine tekitab veresuhkru kõikumisi, energiataseme langust ja õige varsti on isu jälle millegi magusa järele. Samas kui võrrelda Snickers Hi Protein Warrior Crunch batoonidega, siis on see nendest suurema suhkrusisaldusega, mistõttu tuleks koostise mõttes eelistada Warrior Crunch batoone. Samas on see võimalus kogeda tervislikumal viisil tavapärast Snikcersi maitset ja saada ka oma valgukogust täis.
Lisaks on saadaval ka madalama suhkrusisaldusega variant Snickersi valgubatoonist. Snickers Low Sugar Hi Protein annab 20g valku, 15g süsivesikuid, 10g rasva, 217 kcal. Suhkruid on 1,9g ehk sarnasel tasemel Warrior Crunch batoonidega.
Snickers Low Sugar Hi Protein Bar
Nendest batoonidest on töötatakse pidevalt välja uusi maitsevariante, ka selliseid mida šokolaadibatoonidena ei ole või ei ole vähemalt mina näinud. Kuidas näiteks võiks maitseda Snickersi batoon kui maapähklite asemel kasutada sarapuupähkleid? Selline valgubatoon on meil olemas.
Snickers Hazelnut Low Sugar High Protein Bar
Või kuidas maitseks Snickersi batoon, kui seal kasutatakse tumedat šokolaadi? Aga palun
Snickers Dark Low Sugar High Protein Bar
Meie käest on küsitud, et miks teil Snickersi ja Marsi batoone nii palju erinevaid on, aga Milky Way või Bounty omasid ainult. Milky Way ja Bounty valgubatoonidest on mõlemast kahjuks ainult üks variant välja töötatud.
Lisaks on meil müügil Barebellsi batoonid. Nii tavaline Barebells kui Barebells Soft. Jah, needsamad mida igas poes osta saab. Need on tegelikult meil kõige enam ostetud batoonid. Miks meie kliendid seda teevad. Üks peamine põhjus on, et neid batoone saab osta kasti kaupa, 12 batooni korraga. Nii on soodsam. Saadaval on ka mix-kastid, milles on erinevate maitsetega batoonid. Nende puhul soovi korral saame komplekteerida ka vastavalt Teie maitse eelistustele. Näiteks tahate komplekti, kus on 10 tk Barebells Creamy Crisp ja 2 tk Barebells Salty Peanut. Tuleb lihtsalt sellest tellimuse lisainfos teada anda.
Muide ka teisi meie valikus olevaid valgubatoone saab osta kasti kaupa ja ka seal on saadaval mix-kastid.
Mulle isiklikult meeldivad rohkem Barbells Soft batoonid, näiteks Coco Choco on hea vaheldus. Makrode poolest on see siiski veidi kehvem kui Warrior Crunch batoonid, valku on seal vähem. 1 batoon sisaldab 16 g valku, 20g süsivesikuid, 11 g rasva, 217 kcal. Suhkruid on 1,9g samas küllastunud rasvahappeid on 7,6g. Viimane on kõrgem kui teistel batoonidel.
Barebells Soft batoonist on hiljuti tulnud välja jõuluaegne Minty Chocolate. Ilmselt pärast jõulusid seda enam saada pole nii et, kui soovid, siis ära maga võimalust maha.
Kokkuvõttes koostise poolest võib kõige paremateks lugeda Warrior Crunch batoone. Nende eeliseks on madal suhkrusisaldus ning sellega seonduvalt pikemalt püsiva täiskõhutunde saamine. Kellele meeldivad Snickersi ja Marsi maitseid, siis leiab nende hulgast endale meeldivamad. Koostise mõttes võiks eelistada Low Sugar variante nendest batoonidest, samas kõik nendest on paremad valikud kui sarnased šokolaadibatoonid.
Minule endale on väga oluline vaheldus, seega ma söön paljusid erinevaid batoone. Batoonid on mul peaaegu alati kaasas, sest mitte alati ei ole võimalik piisavalt tihedalt süüa ja kui mul batoon on võtta, siis see aitab mul muutumast nälja tõttu vihaseks ning hoiab mind ka eemal ebatervislikest valikutest.